© 2016-2021 GłupioMĄDRA

Niedawno na mojej skrzynce na gmailu zalegały maile z newslettera od Michała Szafrańskiego, który prowadzi bloga jakoszczedzacpieniadze.pl. Wśród moich znajomych coraz częściej pojawiało się to nazwisko, więc postanowiłam zobaczyć o co tyle szumu.

 

Ostatecznie wyszło na to, że na bloga zajrzałam raz, zapisałam się na newsletter i tyle. Nieodczytane maile czekały na mnie od czerwca. Czekały, aż się doczekały.

 

W związku z tym, że moje zdrowie jest w gorszej kondycji, muszę leżeć i odpoczywać, to co mogę robić oprócz tego? Nie lubię marnowania czasu, więc większą męką byłoby dla mnie, gdybym miała poczucie, że rzeczywiście nic nie robię. To dopiero bym się rozchorowała… hehe;p

 

No więc wreszcie pojawiła się przestrzeń, a dokładnie czas na to żeby poczytać o rzeczach, które mnie interesują. Bardzo chciałabym w przyszłości mieć pasywny dochód, chciałabym też dobrze zarządzać swoimi finansami oraz inwestować zaoszczędzone pieniądze, więc po kolei zaczęłam otwierać maile od Michała.

 

Od tego momentu, żałuję, że czekałam aż pół roku żeby wziąć się za czytanie jego wpisów i słuchania podcastów. Na początku poczytałam jego wpisy o oszczędzaniu, o budowaniu inteligencji finansowej wśród dzieci, potem przejrzałam kilka wywiadów jakie przeprowadza z innymi przedsiębiorcami. Ale to co mnie ostatecznie do niego przekonało to podcast o nim samym, o tym dlaczego jest jaki jest [link].

 

No i co mogę powiedzieć, strasznie fajny facet. Przynajmniej takie wrażenie sprawia, nie znam go osobiście, więc nie będę nie wiadomo co tu wymyślać, ale naprawdę cieszę się, że w końcu zmobilizowałam się do zapoznania się z jego blogiem i działalnością. I dziś zyskał kolejną stałą czytelniczkę swojego bloga.

 

 

Dlaczego piszę o pieniądzach i wspominam o blogu jakoszczedzacpieniadze.pl?

 

1. Pieniądze nie są ważne tak długo jak się nimi nie martwimy.

Jeśli nie starcza Ci na rachunki, ciągle popadasz w długi to muszę to powiedzieć - pieniądze są ważne. I trzeba znaleźć sposób na to, żeby przestały być przyczyną Twoich zmartwień. Czy Wasze życie nie byłoby szczęśliwsze, gdybyście nie martwili się o pieniądze?

 

2. Ten blog to prawdziwe studium przypadku

Opracowane bardzo szczegółowo. Na prawdziwych przykładach możecie zobaczyć, jak proponowane na blogu rozwiązania sprawdzają się w praktyce.

 

3. Michał Szafrański zdobył moje zaufanie.

Po prostu. I znów, może to śmieszne, bo czytam, słucham go od kilku dni, ale po przesłuchanym podcaście o nim samym widzę, że to mądry facet. Ja ogromnie cenię ludzi, którzy całościowo patrzą na swoje życie, którzy nie żyją bezrefleksyjnie. Nie oznacza to, że będę zgadzać się ze wszystkim co napisze i przedstawi, ale na pewno będę brać jego zdanie pod uwagę.

 

Na zakończenie więc, polecam Wam zajrzeć na bloga jakoszczedzacpieniadze.pl. Życzę Wam, żebyście znaleźli tam rozwiązania na lepsze zarządzanie swoimi pieniędzmi, ponieważ uważam, że zapewnienie sobie bezpieczeństwa finansowego jest bardzo ważne, i bez tego trudno prowadzić szczęśliwe życie.

 

 

 

 

Koniecznie przeczytaj podobne wpisy:

 


 

 

 

22 października 2017
O blogu Michała Szafrańskiego

Informacje o nowych wpisach i słowo ode mnie