© 2016-2021 GłupioMĄDRA

Słyszeliście kiedyś o idei hasła na dany rok? U Reginy Brett na profilu zobaczyłam kiedyś informację, że autorka ma w zwyczaju wybierać sobie jedno słowo, które przewodzi jej przez konkretny okres czasu, miesiąc, rok, np. słowo “zaangażowanie”. Bardzo podoba mi się ta idea. Nie wiem czy już stworzyliście postanowienia noworoczne, a może to jest coś, czego nie praktykujecie, ale idea hasła to coś zupełnie innego. Brzmi prosto, prawda? Codziennie pamiętać o tym, że w tym roku chcę być np. bardziej zaangażowana. A gdyby Twoim hasłem było “szczęście”? To dopiero jest inspirujące hasło, dbać codziennie przez cały rok o swoje szczęście.

 

Jakie jest moje hasło na 2021? To jest hasło, które już nieraz próbowałam wdrożyć, chociaż na tydzień i nigdy mi się to nie udawało. Nowy Rok, dokładnie 1 stycznia 2021 zmienił moje życie na zawsze. Kiedyś może nawet napiszę o tym książkę. Ale na razie podzielę się hasłem, które jest zainspirowane ostatnimi wydarzeniami z mojego życia, są to dwa słowa: “jestem najważniejsza”.

 

W ostatnich dniach w swoim kierunku usłyszałam tyle razy słowa “pamiętaj, jesteś najważniejsza”, że wybrzmiewają w moich uszach jak dzwony kościelne wzywające wiernych, trudno ich nie usłyszeć. W tym roku zrobię wszystko by być dla siebie najważniejszą i dbać o swoje potrzeby każdego dnia. Nie tak jak dotychczas, nie dopiero wtedy, gdy opadnę z sił lub co gorsza się rozchoruję. Kocham ludzi i dbam o nich i moje serce jest duże, a jednocześnie dbałam o niektórych za długo i za często. Czas na nową mnie, która lepiej stawia granice i lepiej dba o własne potrzeby. Czy mi się to uda?

 

Hasło “jestem najważniejsza” jest dla mnie wyzwaniem, inaczej bym go nie wybrała. Od dziecka specjalizowano mnie w dbaniu o potrzeby innych. Troszczyć się o innych jest zresztą z jakiegoś powodu łatwiejsze. A może mi się takie wydaje, bo nie jestem przyzwyczajona by dbać o swoje potrzeby? I choć hasło “jestem najważniejsza” ukrywa w sobie dużo troski do siebie, ciepła i jest pozytywne to dla mnie jest też cholernie trudne. Ale kto powiedział, że 2021 nie ma zacząć się od najważniejszego wyzwania w życiu? Dla mnie 1 stycznia 2021 zmienił wszystko. Nie wiem jak potoczą się dalej losy mojego życia, ale już się coś zmieniło, od teraz jestem najważniejsza.

 

A Ty? Jakie hasło lub słowo mogłoby Ci przyświecać w 2021?

 

 

 

 

 

Koniecznie przeczytaj jeszcze:

 

uśmiech dziewczyna radość festiwal kolorów
28 stycznia 2021
Hasło na Nowy Rok

Informacje o nowych wpisach i słowo ode mnie