© 2016-2021 GłupioMĄDRA

Dziś rozpoczął się Nowy Rok, a razem z nim szał noworocznych postanowień. Muszę przyznać, że ten wszechobecny wysyp pomysłów na to, co zrealizować w nowym roku wywołał we mnie małe napięcie. Na szczęście udało mi się je opanować, bo grudniowo-styczniowy przełom ma dla mnie niewielkie znaczenie. Momentem podsumowań i tworzenia nowych planów jest dla mnie dzień moich urodzin, więc ostatecznie mogłam odetchnąć z ulgą i nie przejmować się presją noworocznych postanowień (a presja jest naprawdę duża).

 

 

Czy warto ulegać presji noworocznych postanowień?

 

Wszystko zależy od tego, czy naprawdę chcesz coś zmienić i czy ten przełom ma dla Ciebie znaczenie. Podobno przez pierwsze 3 tygodnie stycznia siłownie są zapchane osobami, które za noworoczny cel obrały sobie schudnięcie bądź nabranie formy. Natomiast już pod koniec stycznia frekwencja w siłowni wraca do normy. Więc znaczenie ma również Twoja determinacja w realizacji postanowień.

 

Jeśli dziś nie jesteś gotowy na zmiany, niech nie stresuje Cię szał noworocznych postanowień. Każdy dzień jest dobry żeby coś zmienić w swoim życiu. Znajdź swój dogodny moment na rozliczenia i podsumowania życiowe oraz czas na budowanie i realizowanie nowych planów. Wsłuchaj się w siebie. Jeśli przyjście nowego roku natchnęło Cię do zmian, to skorzystaj z tej inspiracji i działaj. Jeśli natomiast to nie jest Twój czas, nie przejmuj się i nie narzucaj na siebie sztucznej presji.

 

 

Co dobrego można znaleźć w noworocznym przełomie?

 

1. Mimo wszystko to, że wiele osób mu podlega i korzysta z jego energii. Część ludzi zaczyna koncentrować się na zmianie i na chęci polepszenia swojego życia. Machina sama zaczyna się napędzać, aż w końcu kolejne osoby zostają zainspirowane i zmieniają swoje życie na lepsze. To jest wspaniałe.

 

2. Wszechobecny wysyp wskazówek i inspiracji do zmian. Kiedy wiele osób chce coś zmienić i szuka inspiracji, to naturalnie pojawia się też podaż odpowiednich rozwiązań. Mnóstwo wspaniałych i mądrych ludzi dzieli się swoimi radami, sposobami na szczęśliwe życie czy osiąganie celów. To ile mądrych rzeczy może pojawić się w tym wyjątkowym czasie jest niesamowite. Warto to wykorzystać. Nawet, jeśli nie wdrożysz tego teraz, to zapisz sobie linki do artykułów, vlogów, wybitnych wpisów na FB, a następnie wykorzystaj je w momencie, gdy będziesz gotowy na zmianę.

 

 

Na koniec... Życzenia noworoczne dla Was - prosto z mojego serducha

 

Życzę Wam dużo zdrowia, a także samoświadomości Waszych ciał. Abyście ich słuchali i troszczyli się o nie. To one dają Wam siłę działać i zmieniać świat. Życzę Wam więc, abyście o nich pamiętali, karmili je wartościowym paliwem i pamiętali o odpoczynku.

 

Życzę Wam mnóstwo miłości. Tylko nie takiej, która przyjdzie do Was z zewnątrz, od innych ludzi. Życzę Wam miłości, która wypełni Was od wewnątrz i będzie objawem własnego samouwielbienia. Życzę Wam żebyście zakochali się w swojej wyjątkowości i uwierzyli, że jesteście cudem. Jeśli w to uwierzycie, cała reszta, na którą czekacie pojawi się sama w odpowiednim momencie.

 

Życzę Wam wspaniałych relacji z innymi ludźmi. Abyście mieli siłę i odwagę ucinać toksyczne relacje, a ich miejsce zastępowali wartościowymi relacjami z pozytywnymi ludźmi.

 

A na koniec w Nowym Roku, a tak naprawdę w każdym dniu życzę Wam poczucia szczęścia i spełnienia. Jeśli chcecie obrać jakiś cel w życiu, to polecam wybranie postanowienia, że chcecie być szczęśliwi. Droga do osiągnięcia poczucia szczęścia nie jest łatwa. Zaczyna się od zrozumienia samego siebie i swoich potrzeb, a to jest ciężki kawałek chleba do zgryzienia. Życzę Wam jednak, aby zrodziła się w Was nieodparta chęć bycia szczęśliwymi, a zaraz za nią pojawiła się motywacja do działania.

 

Pozdrawiam Was serdecznie z pięknych Bieszczad, gdzie miałam okazję przywitać kolejny wspaniały rok:)

 

Powiedzcie mi, co Wy myślicie o postanowieniach noworocznych? Czy warto je tworzyć?

 

 

 

 

Koniecznie przeczytaj podobne wpisy:

 

 

 

 

 

01 stycznia 2018
Czy warto tworzyć postanowienia noworoczne?

Informacje o nowych wpisach i słowo ode mnie